I. - XIX. ročník * 2001-2021

Letní hudební festival - cyklus koncertů

Napište námPošlete to kamarádovi

    2001 „ JÍZDÁRNA ZNOVU OŽÍVÁ"

    6. 10. Západočeský symfonický orchestr /M.L./ Tachovský dětský sbor + Tachovský ženský sbor - dirigent F. Drse

    2002 „JÍZDÁRNA OPĚT OŽÍVÁ"

    22. 04. DOM orchestr ZUŠ Tachov + TDS pěvecký soubor + Zámečtí dudáci z Tachova
    23. 06. Komorní sbor Tachov + Mužský sbor z Baranu (SRN)
    07. 07. Česko – německý komorní orchestr Domažlice – Furth im Wald
    15. 09. Soubor pražských trubačů, um. vedoucí Josef Švejkovský

    „DVEŘE JÍZDÁRNY DOKOŘÁN" letní hudební festival

    2003 I.

    17. 05.  výroční koncert TDS – 30 let
    22. 06.  Andante Cornissimo – pozounový soubor
    04. 07.  Brian Wright – loutna (VB), Jarmila Chaloupková – zpěv
    29. 08.  Nová komorní harmonie – barokní evergreeny
    13. 09.  Den evropského dědictví Výstava tachovských výtvarníků + vystoupením Tachovských zájmových souborů
    14. 09.  Světem operety a muzikálu

    2004 II.

    02. 05. Evropo, dobrý den - vstup do EU koncert tachovských a spřátelených německých souborů u příležitosti vstupu ČR do Evropské unie
    27. 06. Roberto Sterba – tenor (USA), Miloslav Klaus – kytara
    31. 07. Hampshire Youth County Orchestra (VB)
    19. 08.Česko – německý divadelní večer v rámci Tachovských historických slavností
    „Tachov v bájích a pověstech"
    „Dlouhý, široký a bystrozraký" – pohádka
    „C. a K. železniční příhody" – komedie
    „Jan Hus – cesta do plamenů" - hra o osudech českého reformátora
    29. 08. Ealing Youth Orchestra (VB)
    12. 09. Baarova orchestra, Lenka Baarova – flétna, Jan Niederle – dirigent

    18. 09. Den evropského dědictví - výstava + přehlídka zájmových souborů

    2005 III.

    26. 06.  Spirituál kvintet
    03. 07. Cascade Youth Symphony Orchestra (USA)
    28. 08. Kingston Youth Concert Band and Big Band (VB)
    17. 09. Den evropského dědictví - výstava + přehlídka zájmových souborů

    18. 09. Písecký komorní orchestr + Tachovský dětský sbor
    27. 11. Podzimní setkání turistů Plzeňského kraje

    2006 IV.

    18. 06. Hradišťan
    09. 07. Cambridge University Symphony Orchestra
    17. 08. Národní mládežnický pěvecký sbor (VB)
    18. 08. Česko–německý divadelní večer (Tachovských historických slavností ) „Co v kronikách nenajdete" – dramatizace románu J. Haška „Dobrý voják Švejk"
    16. 09. Den evropského dědictví - výstava + přehlídka zájmových souborů
    17. 09. Plzeňská filharmonie, Debashish Chaudhuri – dirigent (Indie)

    2007 V.

    24. 06. Pavel Šporcl – housle, Daniel Hůlka – zpěv, Lubomír Brabec – kytara
    08. 07. Brighton and Hove Music Service /VB/
    24. 07. Oxforshire County Youth Orchestra /VB/
    05. 08. The National Youth Wind Orchestra of Greet Britain /VB/
    09. 09. Vivaldi Orchestra Praga, Václav Návrat – barokní housle

    2008 VI.

    15. 06.  Lucie Bílá a Petr Malásek /el.varhany/
    13. 07.  Orchestr Atlantis /ČR/
    27. 07.  Grampian Concert Orchestra /VB-Skotsko/
    24. 08.  sólisté Národního divadla Praha – árie z opery Rusalka
    21. 09.  Plzeňská filharmonie, Koji Kawamoto – dirigent /Japonsko/

    2009 VII.

    14. 06. Václav Hudeček Barocco Sempre Giovane
    12. 07. sólisté Národního divadla Praha - Árie z opery Prodaná nevěsta
    26. 07. Liverpool Music School Youth Orchestra /VB/
    23. 08. České saxofonové kvarteto a  David Eben * taneční mistr „Step Dance" Miroslav Saidl 
    13. 09. Originaler Prager Salon Orchester „Operetní revue"

    19. 09.  Den evropského dědictví

    2010 VIII.

    13. 06.  Jim Ferguson „Mr. Soul" taneční skupina Evil dance Company /USA , Praha/
    04. 07.  Flintshire Music Service - dechový a smyčcová orchestr, pěvecký soubor /VB/
    25. 07.  operní pěvci Národního divadla Praha – árie z opery La Traviata
    22. 08.  Petr Vacek, plzeňský rodák a jeho hosté/akordeon, housle, viola/ + výstava květin ZOČZS „Šmoulinky" Pernolec
    12. 09.  Scholla Gregoriana Pragensis /ČR/

    18. 09.  Den Evropského dědictví

    2011 IX.

    150 LET JÍZDÁRNY VE SVĚTCÍCH U TACHOVA (1861-2011)
    05. 06.   „ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS"„Písně krásné až k nesnešení"
    26. 06.  „Tachovský dětský sbor"a hosté /oslava životního jubilea sbormistra J. Brabence/
    17. 07.  „CORNI DI EGRA"Česko-německý soubor loveckých hornů 16.7 – 17.7. Výstava ak. mal.„Václava Nasvětila"
    21. 08.  „Felix Slováček"klavírní doprovod: Boris Krajný
    20.–21. 08. Výstava ZOČZS „ŠMOULINKY" Pernolec
    11. 09.  „recitál Martiny Kociánové"doprovod: smyčcový kvartet Plzeňské filharmonie
    „Od opery k muzikálu"

    2012 X.

    10. 06.  „Orchestr Václava Hybše" a jeho hosté
    01. 07.  „Verner Collegium" profesionální komorní soubor
    29. 07.  „Hallé Youth orchestr" (Manchester, VB) * dirigent: Andrew Gourlay sólista (housle) – Ciaran McCabe
    24. 08.  „MISTR HUS" - divadlo AQUALUNG režie • Ondřej Lážnovský
    02. 09.  „Carmen" – zkrácená verze opery G. Bizeta Barbora Polášková - sólistka opery Moravského divadla Olomouc, op. pěvci ND Praha, klavírní doprovod prof. Z. Friesl

    1.-2. 9.  Výstava květin ZO Českého svazu zahrádkářů „Šmoulinky"
    15.-16. 09.  Dny Evropského dědictví, koncert DO Štramberk

    2013 XI.

    02. 06.   „Laďa Kerndl & Big Band CL"   swingový a jazzový orchestr
    23. 06.   Jaroslav Svěcený a Ladislava Horáka/akordeon/ „HOUSLE A AKORDEON V RYTMU TANGA" tanečníci P. Valečka a D. Holubová (Koloseum Dance Team Plzeň)
    07. 07.   „Brighton Youth Orchestra" dirigent: Andy Sherwood
    28. 07.   „Buckinghamshire Youth Orchestra" dirigent: Ian Hooker
    01. 09.   „Dechový orchestr mladých" Tachov dirigent: Josef Kadlec

    září 2013 Dny Evropského dědictví - Výstava neprofesionálních výtvarníků
    prosinec 2013 Adventní koncert Čerchovan a Musica Tusca Domažlice

    2014 XII.

    01. 06.  "Jiří Stivín a smyčcové kvarteto Beladona Quartet"
    22. 06. "Vivat Flamenco" Edita Adlerová; La Magia del Flamenco - hud.skupina; Lola Karpenko - tanec /Běl/
    20. 07. "České hudební baroko" Adam Viktora a Ensemble Inégal
    03. 08. "Tři tenoři" Josef Brindzák, Juraj Nociar, Miloš Guth a Marie Erlebachové- klavír
    07. 09. "Vltava" Felix Slováček ml. - klarinet a Kateřina Englichová - harfa

    13. 09. Dny Evropského dědictví
    září 2014 Dny Evropského dědictví - Výstava neprofesionálních výtvarníků
    21. 12. Adventní koncert Čerchovan a Musica Tusca Domažlice

    2015 XIII.

    14. 06.  "Funiculi, funicula" Štefan Margita a Komorní orchestr Quattro dirigent: Marek Štilec
    06. 07.  "Česká píseň" Pěvecký sbor Česká píseň, Plzeň
    24.-25. 07.  "Costanza e Fortezza" Královská barokní opera; orchestr: Musica Florea a solisté
    09. 08.  "HALLO Ragtimes" Ragtimes trio Ondřeje Kvity; "Klobouková párty CocoChanel"výstava klobouků Model Praha
    06. 09.  "Serenáda dechových nástrojů" Vilém Veverka & PhilHarmonia Octet
    výstava fotografií Viléma Veverky

    září 2015 Dny Evropského dědictví - Výstava neprofesionálních výtvarníků
    20. 12.  Adventní koncert Čerchovan a Musica Tusca Domažlice

    2016 XIV.

    12. 06. Gabriela Demeterová a Collegium GD *
    26. 06. Dechový orchestr mladých" při ZUŠ Tachov a hosté Stadtkapelle Neustadt a.d. Waldnaab
    10. 07. Glasgow Orchestral Society a The Rebels Pipers skotské dudy
    21. 08. "Operety tancem i zpěvem" * Pražský salonní orchestr , op. pěvkyně Sommerová a Prouzová
    Koloseum Dance Team Plzeň Petr valečka a Irena Kůstková
    04. 09. Boni Pueri a komorní orchestr Quattro

    13. 09. Dny Evropského dědictví - Výstava neprofesionálních výtvarníků
    18. 12. Adventní koncert Čerchovan a Musica Tusca Domažlice

    2017 XV.

    11. 6. Galakoncert Evy Urbanové & Moravské klavírní trio
    25. 6. Zaide * Wolfgang Amadeus Mozart
    Orchestr Pražské konzervatoře a renomovaní operní pěvci
    23. 7. Oxfordhire County Youth Orchestra, VB; The Prague Concert Co.
    20. 8. Corni di Egra a Oberfälzer Parforce Hornbläsern, SRN
    10. 9. Ondráš, Vojenský umělecký soubor, Brno

    16. 9. Dny evropského kulturního dědictví
    22. -25. 9. Regionální výstava českých a bavorských zahrádkářů
    17. 12. Adventní koncert Linha Singers a Jan Šťastný

    2018 XVI.

    13. 5. 2018 Cimbálová muzika Milana Broučka

    27. 05. Dagmar Pecková a Spirituál Kvintet
    24. 06. Západočeský symfonický orchestr ML * Romantický fagot: J. Mysliveček, C. M. von Weber, F. M. Bartholdy
    15. 07. Principals & Ensemble Hartig * A. Vivaldi, barokní tanec v dobových kostýmech
    26. 08. Viva Musica! Viva Opera! * Andrei Gerasimov (Rus), Oleg Korotkov (Rus), Kseniya Suprunovich (Běl), Rurac Irina (Rum), Pavel Katsiushyn (Běl) + klavírní doprovod
    Árie světových oper a operet
    02. 09. Sestry Havelkovy & septet & Zig Zag tap swing * 100. let založení Československé republiky r. 1918 * módní přehlídka dobových oděvů Vlaďky Dobíšové

    2019 XVII. 

    26. 05. Gabriela Beňačková & Jakub Pustina klavírní doprovod Mgr. Marta Vašková
    23. 06. Crystal Monee Hall (USA) soul-gospel band
    14. 07. Yolo kvartet * ,,Netradiční Vivaldi, Haendel, Corelli - barokní Beatles" (Západočeské baroko)
    21. 07. Musica Youth Orchestra (VB)
    25. 08. Pěvecký soubor Bonifantes
    08. 09. Pavel Šporcl & Gipsy Way Ensemble * housle cimbálová kapela

    2020 XVIII.

    31. 05.  La Gioia & Simple Lounge Quartet * ZRUŠEN - CELOSVĚTOVÁ PANDEMIE - VLÁDNÍ OPATŘENÍ
    14. 06.  Dechový orchestr mladých ZUŠ Tachov & Tremolo ZUŠ Třemošná  * ZRUŠEN -,,-
    12. 07. Michnova Loutna česká * Ensemble Inégal * A. V. Michna (1600–1676) * Adam Viktora, umělecký vedoucí
    19. 07. Midwest Philharmonic Orchestra * ZRUŠEN - CELOSVĚTOVÁ PANDEMIE - VLÁDNÍ OPATŘENÍ
    23. 08. Pražský komorní balet & Napolitan Quartet
    06. 09.  Jakub Pustina & Jaroslav Dvorský & Marta Vašková "Nejkrásnější světové evergreeny"

    2021 XIX.

    20. 06. Zahajovací koncert  In Spiral Dance Company & Poitín (irský tanec a hudba) 
    11. 07. II. koncert  Musica Florea (Západočeské baroko)| Bach, Vivaldi a "Čechové" 
    22. 08. IV. koncert  Radka Fišarová & A. Yasinski (BLR) & M. Linka „Bonjour, Paris" 
    29. 08. III. koncert  Jaroslav Svěcený a Cigánski Diabli (SR) 
    12. 09. V. koncert  La Gioia (tři tenoři, SR)