Prohlídky interiéru

Jízdárna Světce prochází postupnou rekonstrukcí, a proto není v současné době objekt z bezpečnostních důvodů volně přístupný.

Napište námPošlete to kamarádovi

    Jednotlivcům je jízdárna zpřístupněna především v rámci festivalu „Dveře jízdárny dokořán“ a v rámci Historických slavností a v rámci Dne evropského dědictví.

    Turistickým skupinám je již třetím rokem umožňována částečná prohlídka jízdárny, která  je určena především předem objednaným větším turistickým skupinám (min. počet 10 osob).

    Prohlídka musí být vždy objednaná předem a potvrzená telefonicky či mailem. Během komentované prohlídky s odborným výkladem se dozvíte zajímavosti o původním majiteli jízdárny -  polním maršálu Alfrédu I. Windischgrätzovi, projdete hlavní halou jízdárny, nad kterou se rozprostírá unikátní krov s tzv. lucernou, nahlédnete do stájí a bývalých postrojových komor a v závěru se můžete pokochat výhledem z nejkrásnější místnosti v jízdárny, kterou je knížecí lóže.

    Především se ale dozvíte, jak probíhal provoz světecké jízdárny v druhé polovině 19. století a také jaký byl život jízdárny v různých obdobích během uplynulých téměř 150 let.

    Vstupné: 40 Kč/osoba