Dveře jízdárny dokořán

Hudební cyklus "Dveře jízdárny dokořán"

Hlavní sál jízdárny se svojí vynikající akustikou byl již před 2. Světovou válkou příležitostně využíván k hudebním produkcím.

Na podzim r. 2001 se v jízdárně po více než 60 letech uskutečnil první koncert. Od roku 2002 započala tradice pořádání koncertů a vznikl tak hudební festival "Jízdárna znovu ožívá" později nazvaný "Dveře jízdárny dokořán"

Hudební festival v Jízdárně ve Světcích u Tachova pořádá Městské kulturní středisko v Tachově vždy v letních měsících (červen – září). Jízdárna, díky své architektuře a vynikající akustice, je zcela neopakovatelným prostorem pro pořádání koncertů klasické hudby. Nejčastějšími návštěvníky koncertů jsou posluchači z Tachova a nejbližšího okolí, ale přibývá i návštěvníků z přilehlého německého pohraničí.

Městské kulturní středisko zajišťuje koncerty pořadatelsky – a z větší míry i technicky. Hlavním žánrem festivalu je především klasická hudba – skladby českých i světových hudebních velikánů. Jízdárenské koncerty jsou zážitkem jak pro milovníky hudby, tak pro samotné vystupující umělce.

Při koncertech ve světecké jízdárně již vystoupila celá řada předních českých umělců a souborů např. Spirituál Kvintet, Hradišťan, Lucie Bílá s Petrem Maláskem, Pavel Šporcl, Lubomír Brabec, Daniel Hůlka, členové sboru Národního divadla Praha atd. Každoročně zde koncertují i studentské a mládežnické orchestry z Velké Británie a z USA.

Napište nám Pošlete to kamarádovi